• Anasayfa
  • İnternet
  • Google’ın Beethoven İçin Özel Olarak Hazırladığı Süper Eğlenceli Doodle

Google’ın Beethoven İçin Özel Olarak Hazırladığı Süper Eğlenceli Doodle

0
0
0
0
0
Google, müzik tarihinin en önemli bestecilerinden olan Alman Ludwig van Beethoven için son derece eğlenceli bir oyunlu doodle hazırladı.
Hani bir filmde ya da elit bir restoranda duyduğunuz opera tarzındaki şarkı için ‘oo şahaneymiş yahu, kimin bestesi acaba’ diye içinizden sorarsınız ya, işte o şahane bestelerin birçoğunda Alman sanatçı Ludwig van Beethoven’ın imzası vardır. Bugün, dünya müzik tarihinin en ünlü bestecilerinden olan Beethoven’ın doğum günü. 17 Aralık 1770 yılında Almanya’nın Bonn kentinde doğan Beethoven’ı unutmayan Google, hem ünlü sanatçıyı anmak hem de eğlenceli bir vakit geçirmek adına doodle hazırladı.

Google’ın ana sayfasına tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan doodle’ın üzerine tıkladığınızda müzik ve bulmacanın olduğu bir oyun çıkacak. Oyunda, kağıtların üzerinde Beethoven’ın bir bestesine ait melodi parçaları bulunuyor. Bu kağıtları doğru olacak şekilde sıraladığınızda diğer şarkıya geçip tekrar parçaları doğru bir şekilde sıralamaya çalışacaksınız.Eğer hoşunuza gittiyse direkt olarak Google.com.tr adresine tıklayıp oyuna başlayabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0