• Anasayfa
  • İnternet
  • Google’ın Beyaz Minibüsü, Bu Sefer Farklı Bir Amaçla Yollara Düşecek

Google’ın Beyaz Minibüsü, Bu Sefer Farklı Bir Amaçla Yollara Düşecek

0
0
0
0
0
Google’ın Street View (Sokak Görünümü) için dünyanın dört bir yanında yollara düştüğü konsept aracı, bu sefer daha farklı bir amaca hizmet edecek.
Dünyanın her yerinde etkinliği bulunan Google’ın beyaz minibüsünü daha çok Street View (Sokak Görünümü) için topladığı verilerle bilinir. Bu sefer ise ABD’nin farklı eyaletlerinde dolaşacak olan bu araç, kullanıcıların Google hizmetlerini nasıl kullandığını daha iyi anlamaya çalışacak. Bu amaçla üniversiteleri, kütüphaneleri dolaşacak olan Google aracı, gönüllü olan kullanıcıları davet ederek Google ürünleriyle akıllı telefonlar üzerinde nasıl etkileşime geçtiklerini gözlemleyecek.

Gönüllü olan kullanıcılar, bu deneyimin ardından şirketten tişört ve hediye kartı gibi hediyeler kazanma fırsatı elde edecek. Google’ın böyle bir eyleme geçmesinin en büyük amacı ise şirketi Silikon Vadisi’nin dışına taşımak ve farklı insanların görüşlerini alarak eksik kaldıkları alanları telafi etmek.Google Minibüsü, bu Mart ve Nisan aylarından itibaren ABD’de yollara düşmeye başlayacak. Minibüsün uğrayacağı bölgeler tarihleriyle birlikte şu şekilde: 14-18 Mart arası New York, Chapel Hill, North Carolina; 21-22 Mart arası Clemson, South Carolina; 23-25 Mart arası Atlanta; 4-8 Nisan arası Boulder, Colorado; 11-15 Nisan arası Salt Lake City; 18-20 Nisan arası Reno, Nevada ve 21-22 Nisan arası South Lake Tahoe, Kaliforniya.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0