• Anasayfa
  • İnternet
  • Google’ın Dünya Genelindeki Ücretsiz Wi-Fi Projesi Başlıyor

Google’ın Dünya Genelindeki Ücretsiz Wi-Fi Projesi Başlıyor

0
0
0
0
0
Google, insanlık tarihi devam ettiği sürece herkesin günde en az bir kez hayır duasını alacağı yeni projesine New York’ta başlıyor.
Google, dünyanın tüm bölgesine hızlı ve ücretsiz Wi-Fi hizmetini sağlamayla ilgili planını bu yıl içerisinde başlatacak. İlk olarak Eylül ayında New York için hizmete girecek olan ücretsiz Wi-Fi sayesinde artık GSM operatörlerine ait internet sağlayıcılarına gerek kalmadan en ücra sokaklarda dahi herkes internet kullanabilecek. 

Google’ın desteklediği Sidewalk Labs, New York’taki 10 bin adet eski telefon kulübesini reklam destekleyen Wi-Fi sütunlarına dönüştürme görevini taşıyor. Ayrıca şirket, New York’ta ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayan Control Group ve Titan gibi şirketlere de yatırım yapıyor.

New York’ta bulunan telefon kulübeleri, Eylül ayından itibaren uzun ve geniş bir tablet arayüzüne sahip ekranlara sahip olacak. İnsanlar, buradan akıllı telefonlarını şarj edebilecek, yurt içerisinde ücretsiz olarak arama yapabilecek ve şehir içerisindeki ulaşımla ilgili tüm verilere anında sahip olabilecek.Kulübelerin en önemli özelliği ise 50 metre mesafeye kadar çok hızlı bir Wi-Fi bağlantı sağlayacak olması. Bu kulübelerin yanına bir de reklam oynatan Google’ın 12 yıllık bir süre içerisinde sadece buradan 500 milyon dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Şimdilik ABD’de sunulacak olan bu hizmet, şirket tarafından yavaş yavaş dünya geneline yayılacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0