Google'ın Robot Köpeği Spot, Gerçek Köpek Fido'ya Karşı!

0
0
0
0
0
Google'ın Robot Köpeği Spot, Gerçek Köpek Fido'ya Karşı!
Google'a ait Boston Dynamics şirketinin robotları şova devam ediyor. Şirketin Spot adlı robot köpeği, Android'in kurucularından Andy Rubin'in evcil köpeği Fido ile karşılaştı. İki köpeğin karşılaşma videosu haberimizde.
Google’a ait Boston Dynamics şirketinin robotları son günlere damgasını vurdu. Geçtiğimiz günlerde Atlas robotun yeni neslini tanıtan şirket, buradaki haberimizde yer verdiğimiz görüntüleri paylaşmıştı. İnternet ortamına yeni düşen videoların başrollerinde ise robot köpek “Spot” ve gerçek köpek “Fido” yer alıyor.

 Fido, Hangi Ünlü İsme Ait?

Askeri amaçlar için projelendirilen ancak Amerikan Ordusu tarafından ağır görevler için hazır bulunmayan Alpha Dog ve Spot adlı robot köpekler, zaman içinde Google’ın eğlencesi haline geldi. Şirketin, Spot adlı robot köpeğin pil ile çalışan ve oyun amaçlı bir sürümü üzerine çalıştığı biliniyor. Aşağıdaki videoda ise ilginç bir karşılaşma söz konusu. Android’in kurucularından Andy Rubin’in “terrier” cinsi köpeği Fido, Google’ın robot köpeği Spot ile karşılaşıyor.
 

 Robot Köpek Spot, Fido'yu Kızdırdı!

Oldukça ilginç anlara sahne olan karşılaşmada, Spot’ın uzaktan bir kumanda yardımı ile yönetildiği görülüyor. Fido’nun karşılaşmadan pek memnun olmadığı ise tepkilerinden anlaşılabilir. Açıkçası bu durumu normal karşılıyorum. Şahsen ben bile insan görünümündeki robotları gördüğümde tuhaf bir rahatsızlık hissediyorsam, Fido’nun Spot’a tepki göstermesini de anlayışla karşılamak lazım. :) Bakalım robotik alanındaki gelişmeler gündemde kalmaya devam edecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0