Google Ürünleri İçin Yapılan 5 Enteresan Uygulama

0
0
0
0
0
Google, bu zamana kadar kafalardaki çoğu soru işaretinin cevabını vermeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Sadece bu özelliğine bakılarak bile dev arama motorunun teknoloji dünyasındaki yerinin oldukça farklı olduğunu söylesek herhalde abartmış olmayız.
Google, bu zamana kadar kafalardaki çoğu soru işaretinin cevabını vermeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Sadece bu özelliğine bakılarak bile dev arama motorunun teknoloji dünyasındaki yerinin oldukça farklı olduğunu söylesek herhalde abartmış olmayız.

Herkesin tahmin edebileceği gibi Google, kullanıcılara sadece basit bir arama motoru hizmeti sunmuyor. Günümüzde birçok ses getiren veya getirecek olan projenin de temellerini atan şirket, eğlenceli tarafını da gün yüzüne çıkarmaktan geri kalmıyor. Bu haberimizde, Google’a ait olan buz dağının görünmeyen kısmında yer alan 5 özelliği sizler için araştırdık. Konuyla ilgili fikirleriniz varsa yorumlara bir şeyler karalamayı unutmayın.

 

 Sizin için Google'da arayayım 

Bu özellikte arama yerine herhangi bir şey yazmanız yeterli olacaktır. Aranacak kelimeyi yazdıktan sonra ‘enter’ tuşuna basıyorsunuz ve aşağı tarafa bir link geliyor. Bu linki arkadaşınıza attığınız zaman sayfa otomatik olarak sizin yazdığınız kelimeyi arkadaşınızın ekranında aramaya başlıyor. Aramaya hangi kelimeyi veya ismi yazmak tamamen size kalmış. Buradan sayfaya ulaşabilirsiniz. 

 

 Google Earth Uçuş Simülatörü
Bu özelliği kullanmak için ilk önce cihazınıza Google Earth indirmeniz gerekli. Google Earth'ün kurulumunu yaptıktan sonra buradaki adımları izleyerek uçuş keyifini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

 

 Kafan mı güzel Google ?

Eğer ‘bana rahat battı biraz delirmek lazım’ diyorsanız bu sayfa tam size göre. Aramak istediğiniz kelimeyi yazmayı başardıktan sonra sonuçlar karşınıza çıkıyor ve sayfada dönmeye başlıyor. Aradığınız sonucu bir kerede yakalayana boyoz yumurta isimli oyun tarafımızdan keşfedilmiş olup sizlere de şiddetle tavsiye edilir. Nerede bu sayfa diyenlere burada demek boynumuzun borcu.  

 

 Aramalarımı yıktın zalım Google 
Kardeşim bir rahat dur demekten kendinizi alamayacağınız bir özellik. Arama çubuğunun aşağıya düşmesine izin vermeden istediğiniz kelimeyi aramayı başarabilirseniz farklı kelimeler yazıp arka arkaya enter tuşuna abanın. Vakit öldürmek için birebir olan özelliğe buradan ulaşabilirsiniz.   

 

 Dünya tersine dönse vazgeçmem
Son zamanlarda oldukça popüler olan bir özellik. 1 Nisan’ın oyuncağı haline gelen sayfayı büyük olasılıkla bir çoğunuz denemiştir fakat olaydan hiç haberi olmayanlar için bir daha paylaşmayı istedik. Tersten Google arama motorunu kullanma imkanı sağlayan sayfaya buradan ulaşabilirisiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0