• Anasayfa
  • İnternet
  • Google’ın Sürücüsüz Aracı, Polis Ekipleri Tarafından Durduruldu

Google’ın Sürücüsüz Aracı, Polis Ekipleri Tarafından Durduruldu

0
0
0
0
0
Google’ın Sürücüsüz Aracı, Polis Ekipleri Tarafından Durduruldu
Twitter kullanıcısı olan David E. Weekly’nin paylaştığı bir fotoğrafta, Google’ın sürücüsüz aracının polis ekipleri tarafından durdurulduğu görülüyor.
Sürücüsüz araçlarla ilgili Google ve Tesla’nın uzun zamandır test sürüşleri bulunuyor. Hatta Tesla’nın CEO’su Elon Musk, gelecek yıllarda artık trafik kazalarında ölüm yaşanma riskinin otopilot sisteminin arabalara gelmesiyle birlikte ortadan kalkacağını belirtmişti. Yapılan test sürüşlerinde ise hala minik de olsa bazı sıkıntılar yaşanıyor. 

Google’ın sürücüsüz aracı, Kaliforniya’daki polis ekipleri tarafından ‘yavaş gittiği’ gerekçesiyle durduruldu. ‘Hızlı gidilse sıkıntı, yavaş gidilse sıkıntı, ne yapalım o zaman?’ demeyin çünkü araç hakikaten çok yavaş gidiyormuş. Google’dan yapılan açıklamada, güvenliğin sağlanması gerekçesiyle maksimum hız limitini saatte 40 kilometre olacak şekilde ayarladıkları belirtildi. Aracın düşük hızda ilerlemesinden dolayı diğer araç kullanıcıları bu durumdan olumsuz etkilenmiş ve polis ekipleri ‘derdi neymiş bunun’ diyerek Google’ın aracını durdurmuş.
 
Google’dan yapılan açıklamalarda aracı yalnızca polislerin durdurmadığı, sürücüsüz olmasından dolayı sürekli olarak etrafının insanlarla dolduğu belirtildi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0