Google'ın Yeni Laptobu Chromebook Pixel Tanıtıldı

0
0
0
0
0
Google'dan beklenen yeni laptop geldi. Barındırdığı özellikler ile dikkat çekici duran Chromebook Pixel satışa sunuldu.
Geçen aylarda varlığından haberdar olduğumuz ancak özellikleri, detayları sır gibi saklanan Google'ın yeni Chromebook Pixel, bugün herşeyi ile tanıtıldı.

Eski versiyonuna göre keskin hatları ile dikkat çeken laptop, daha iyi bir batarya ömrü ve daha makul bir fiyat doğrultusunda güncellenmiş.

Chromebook özellik-fiyat oranı konusunda da şimdiden son derece olumlu yorumlar almakta.Google'ın yeni laptobunun özellikleri şu şekilde;

Intel Core i5 2.2GHz yada Intel Core i7 2.4GHz işlemci

8GB yada 16GB RAM

Intel HD Graphics 5500 ekran kartı 

4K DisplayPort ve HDMI çıkışı ( USB-C port çıkışı şeklinde)

32GB yada 64GB flash depolama

2 x USB-C port, 3 x USB 3.0 port

12.85-inç dokunmatik 2560x1700 (239 ppi) çözünürlükte ekran

Genel özellikleri bunlar olan Chromebook Pixel'in eski versiyonuna göre daha iyi bir batarya sahip olduğunu söylemiştik. Google dan yapılan açıklamaya göre 12 saat civarı çalışmanızı sağlayan yeni batarya aynı zamanda çok hızlı şarj olmakta. Örneğin 2 saatlik bir batarya kullanımı için 15 dakika laptobunuzu şarj etmeniz yetecekmiş.

Tıpkı Apple'ın yeni MacBook'unda olduğu gibi USB-C port bulunduran Chromebook Pixel, kamera, hoparlör, ekran dokunmatiği gibi konularda da son derece iddialı.Google'ın cihazları için yeni web mağazası olan Google Store'da satışa sunulan Google Chromebook Pixel'in başlangıç fiyatı 999 dolar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0