Google'ın Yeni Projesi : Google Gesture

1
0
0
0
0
Google'ın Yeni Projesi : Google Gesture
Belki de İnternet'in en büyük şirketi olan Google yeni projesi Google Gesture'u duyurdu.
Arama motoru denilince akla ilk gelen isim Google artık sadece bir arama motoru olmaktan çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son zamanlarda Google'ın mobil ve robot sektörüne yaptığı yatırımlar(dünyayı ele geçirecekler az kaldı) ile dikkat çekmişti.

Şimdi ise Google yeni projesi olan Google Gesture'u duyurdu. Peki ya nedir bu Google Gesture diye soracak olursanız bu uygulama sayesinde işaret dilini gerçek zamanlı olarak konuşma diline çevirecek. İki adet bant sayesinde kas hareketlerinizi EMG yani Elektromiyografi sensörleri sayesinde okuyabilecek ve mobil cihazınızda yer alan Google Gesture uygulaması ile bu hareketleri sesli olarak çevirecek.Google Gesture, uygulaması İsveç Stockholm'da yer alan Berghs İşletişim Okulu(Bu öğrencilerin hepsi ileride İsveçli bilim adamı olacak) ve Google ortaklığında geliştiriliyor. Üstelik Google Gesture için bir tanıtım videosu yayınlanmış durumda.

Stockholm'da ki Berghs İletişim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan bu video gerçekten başarılı olmuş henüz geliştirilme aşamasında olan Google Gesture'un iletişim alanında gerçekten faydalı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Uygulamanın tam olarak ne zaman çıkacağı ne yazık ki bilinmiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0