• Anasayfa
  • İnternet
  • Google'ın Yeni Sitesiyle Gücün Hangi Tarafında Olduğunuzu Belirleyin!

Google'ın Yeni Sitesiyle Gücün Hangi Tarafında Olduğunuzu Belirleyin!

0
0
0
0
0
Google yaklaşan Star Wars filmine özel olarak yeni bir site açtı. Bu site, kullanıcıların gmail hesaplarını kullanarak gücün hangi tarafında olduklarını bildirmelerini sağlıyor.
Sinema tarihinin en önemli serilerinin arasında olan ve dünyanın en çok bilinen serisi olma ünvanını elinde bulunduran Star Wars'un yeni bir filme kavuşacağı, yapımcısı Lucasfilm'in Disney tarafından satın alınmasıyla birlikte duyurulmuştu. Bu haberin yayılmasından sonra çekimleri tamamlanan ve yeni oyunu Star Wars Battlefront ile hemen hemen aynı tarihte piyasaya çıkacak olan Star Wars The Force Awakens filmi, bu sefer de Google'dan destek aldı.

Google'ın filmin çıkışına ve hayranlarına özel olarak hazırladığı site, gmail hesabı bulunan Google hesabınızla giriş yaptığınız takdirde size gücün herhangi bir tarafını seçebilme hakkı tanıyor. Şu an yapılan oylamalara göre gücün karanlık tarafını seçen kişi sayısı daha fazla (ben de karanlık tarafı seçtim).

Ayrıca hangi tarafı seçerseniz seçin Android Wear, Google Takvim, Chromecast, Gmail, Inbox, Google Haritalar, Google Uygulaması, Google Çeviri, Waze ve YouTube'da seçtiğiniz tarafa uygun değişiklikler meydana geliyor. Örneğin YouTube'daki video barı seçtiğiniz tarafın rengine dönüşmekte ve açtığınız sayfanın yüklenme oranı sayfanın en üstünde yine seçtiğiniz taraf rengine göre dolmakta. Ayrıca Haritalar servisinde bir yol seçtiğinizde beliren yön oku da yine tarafların araçlarına (Starfigter ya da Tie Fighter) dönüşmekte. Mail arka planınız da seçtiğiniz tarafın şekline bürünüyor. Takvimde ise o tarafa ait etkinlikler otomatik olarak ekleniyor. Yapılan tüm değişiklikler siz tarafınızı seçtiğinizden itibaren birkaç saat içinde tüm bağlantılı hesaplarınıza işlendikten sonra 1 Şubat 2016'da eski haline dönecek.Google'ın bu yeni sitesinde buradan ulaşabilirsiniz. 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0