• Anasayfa
  • İnternet
  • Chrome'daki Kırmızı Ekran, Artık Karşımıza Daha Fazla Çıkacak!

Chrome'daki Kırmızı Ekran, Artık Karşımıza Daha Fazla Çıkacak!

0
0
0
0
0
Zararlı internet sitelerine erişimin engellenmesi için güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkartan Google, artık Chrome’da kırmızı ekranları daha fazla görmemizi sağlayacak.
İnternette bazen gezinirken bir linke tıkladığınızda, sitenin güvenilir olmadığına dair karşınıza kırmızı bir ekran çıkar. Google’ın Safe Browsing (yani güvenli gezinti) adındaki bu işlevi, yakın bir zaman içerisinde geliştirilerek çok daha etkin bir hale getirilecek. Bu geliştirmelerin ardından ara sıra karşımıza çıkan kırmızı ekran, olta saldırıları ya da kötü yazılımları daha doğru bir şekilde algılayarak karşımıza çok daha fazla çıkmaya başlayacak.

Google, geçtiğimiz zamanlarda ‘ad injector’ adındaki kötü yazılımların önüne geçmek için çalışmalar yapmıştı. Bu yazılımlar, kullanıcıların tarayıcılarına reklam ekleyip saldırı yapılması için kullanılıyor. Safe Browsing, ad injector adındaki bu yazılımın PC’lere yüklenmesinin önüne geçecek.Google, Safe Browsing’in kullanıldığı Firefox ve Safari’de Mayıs ayı itibariyle günde 5 milyon uyarı gösterdiğini, sistemin bu zamana kadar 50 bin zararlı ve 90 bin de olta saldırı sitesini keşfettiğini belirtiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0