• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Google, Parkinson Hastalarına Cihaz Üreten Lift Labs’i Aldı

​Google, Parkinson Hastalarına Cihaz Üreten Lift Labs’i Aldı

1
1
0
0
0
Google, Parkinson hastaları için özel olarak cihazlar üreten Lift Labs’ı satın aldı. Ayrıca Lift Labs’le birlikte genetik testler ve araştırmalar yapan 23andMe oluşumu için de yatırımda bulundu.

Google, parkinson hastaları için özel olarak cihazlar üreten Lift Labs’ı satın aldı. Ayrıca Lift Labs’le birlikte genetik testler ve araştırmalar yapan 23andMe oluşumu için de yatırımda bulundu.
 
Parkinson hastalarının, nörolojik bir sorun yaşadıkları için en büyük problemleri istemsiz olarak titremeleri. Bunun önüne geçebilmek için hayat standartlarını yükselten cihazlar üreten Lift Labs, bundan sonra Google’un bünyesinde hizmet verecek.

Lift Labs’ın bu zamana kadar ürettiği en iyi ürün, aşağıda görselini gördüğünüz bir kaşık. Bu kaşık, sofralarda kullandığımız basit kaşıklara göre biraz daha farklı ve teknolojik özelliklere sahip. Parkinson hastalarının titremelerini en aza inmesini sağlayan bu kaşık, daha stabil bir şekilde yemek yenilmesini sağlıyor.


 
Lift Labs çalışanları, Google'un bilim çalışmalarının yapıldığı Google X Lab’de çok daha farklı ürünler üretmek üzere çalışmalarına devam edecekler. (dünyaları satın aldınız)

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0