Google Maps'te Yaşanan Bir Sorun Nedeniyle Yıkım Ekipleri Yanlış Evi Yıktılar!!

1
1
0
0
0
Google Maps'te Yaşanan Bir Sorun Nedeniyle Yıkım Ekipleri Yanlış Evi Yıktılar!!
Yıkım işlemi için talimat alan yıkım ekibi, Google Maps'te yaşanan bir sorun nedeniyle yanlış evi yıktılar.
Basit bir harita uygulamasındaki sorun en fazla neye sebep olabilir? Bu uygulamaya güveniyorsanız yolunuzu kaybedebilirsiniz, gitmeniz gereken yere geç gidebilirsiniz veya evinizden olabilirsiniz.

Google Maps tarihinin muhtemelen en büyük sorunlarından birisinin yaşanmasına neden oldu. Dünyaca ünlü harita uygulamasındaki küçük bir hata, bu uygulamayı kullanan yıkım ekibinin yanlış evi yıkmasına sebep oldu. Texas'ta gerçekleşen bu olayda fırtınadan hasar gören evinin yıkılmasını isteyen ev sahibi, başka bir kişinin evinin yıkıldığını duymasıyla birlikte şok oldu. Tabii ki küçük bir hatadan ötürü evi yıkılan kişinin halinden bahsetme gereği duymuyorum bile.
 


Google Maps'teki hata nedeniyle "7601 Calypso Dr." adresinde bulunan ev, "7601 Cousteau Dr." adresinde bulunuyormuş gibi görünüyor. İsim benzerliğinden kaynaklanan bu hata nedeniyle Google Maps'i suçlayan yıkım ekibi, bu olayın önceden de yaşanıldığını hatırlamamızı sağladı. Aynı olay yine Texas'ta gerçekleşmişti. Neyse ki bu olayda da suçlu olan Google Maps değil, bir GPS uygulamasıydı.

Yıkılması gereken evin sahibi olan Lindsey Diaz, sadece bir blok ötede oturan komşusundan durumu telefonda öğrendiğinde hemen yıkım ekibinin şirketiyle iletişime geçmiş ve durumun onlardan kaynaklandığını söylemiş. Olayı araştıran ve Google Maps'in hatasından ötürü yanlış evi yıktığını anlayan ekip, yıkılan evi yeniden inşaa edeceklerini belirtti.
 

Bu trajikomik olayın yaşanmasından sonra harita uygulamasında sorun olan Apple Maps ve Mapquest de haritadaki hatasını düzeltti. Sizce de aynı harita sistemine sahip olmaları çok ilginç değil mi?

Kaynak: Engadget 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0