Google Maps'ten Kendi Evinizi Silin

4
2
1
0
0
Google Maps her gün yeni bir aksiyonla karşımıza çıkmayı başarıyor. Google'ın Türkiye'ye hizmet vermediği street view özelliğinde bildiğiniz üzere sokak sokak dolaşabiliyorsunuz yaban elleri. Ancak bazı insanların özelini bulanıklaştırmayı unutan Maps işi size bırakıyor.
Google Maps her gün yeni bir aksiyonla karşımıza çıkmayı başarıyor. Google'ın Türkiye'ye hizmet vermediği street view özelliğinde (Yandex'te bu özellik var. Yandex vs Google, Yandex wins) bildiğiniz üzere sokak sokak dolaşabiliyorsunuz yaban elleri. Ancak bazı insanların özelini (evi, arabası hatta plakasını) bulanıklaştırmayı unutan Maps işi size bırakıyor.

Bunun için şu yolları izlemeniz gerekli. Öncelikle arama kısmına ev adresinizi giriyorsunuz. Daha sonra evinizi bulduğunuz zaman Google Maps'i Street View konumuna getiriyorsunuz. Bunun için sol üstte açılan pencereye tıklıyoruz ya da sağ altta bulunan küçük sarı adamı sokağa sürükleyip bırakıyoruz.
Daha sonra sağ en alt kısımda bulunan sorun bildirin sekmesine tıklıyoruz. Burada açılan pencere üzerinden bulanıklaştırmak istediğimiz şeyi kırmızı kutu içine alıp onaylıyoruz. Böylece Google'a isteğimiz ulaşmış oluyor.
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0