Google'ın Mobil Arama Algoritmaları Yarın Değişiyor

0
0
0
0
0
Google'ın Mobil Arama Algoritmaları Yarın Değişiyor
İnternet trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan mobil cihazlar için Google, arama deneyimini çok farklı bir noktaya taşıyacak.
Google, günümüzde internet trafiğinin yüzde 60’ının mobil cihazlar tarafından sağlandığı belirterek mobil arama algoritmasını baştan düzenleyeceğini belirtti.

21 Nisan’da (yani yarın) mobil arama algoritmasını tamamen değiştirecek olan Google, bir çok internet sitesinin bu değişiklikten etkileneceğini de açıkladı. Algoritmanın işleyişi oldukça basit. Eğer siteniz mobil cihazlarla ne kadar uyumlu ise, Google sitenizi o kadar ön plana çıkartıyor. Fakat mobil cihazlara uyumlu değil ise Google mobil arama sonuçlarında kendinizi oldukça gerilerde buluyorsunuz. Google bu duyuruyu daha önce yapmıştı, yarın ise bu değişikliği hayata geçirecek.Website geliştiricisi şirketi olan Duda’nın CEO’su Itai Sadan konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bence, risk katagorisinde olan bir çok insan, yarın olacak olayın mantığını anlamış değil. 21 Nisan’dan itibaren bir çok küçük şirket, websitesindeki önemli düşüş ile birlikte oldukça şaşıracak. Bu olay milyonlarca şirketi etkileyecek.

Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0