• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Mobil Uyumluluğu Olan Siteleri Arama Sonuçlarında Daha Üst Seviyelere Taşıyacak!

Google, Mobil Uyumluluğu Olan Siteleri Arama Sonuçlarında Daha Üst Seviyelere Taşıyacak!

1
0
0
0
0
Google, bu Mayıs ayından başlayarak mobil cihazlar için uyumlu olan siteleri arama sonuçlarında daha üst seviyelere taşıyacağını belirtti.
Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, Mayıs ayında arama sonuçlarında bazı değişiklikler yapacağını bildirdi. Dev teknoloji şirketinin yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre tarih, içerik, popülerlik ve uyumluluk etkenlerine göre sıralanan arama sonuçları, mobil uyumluluğu baz alan yeni bir sıralama etkenine sahip olacak. Bu etken sayesinde mobil uyumluluğu olan internet siteleri, aratma yaptığınız sırada daha üstlerde görünecek, yani daha fazla kişiye hitap edebilecek.

Google'ın, arama sonuçlarına mobil uyumluluğunun etkisini de dahil etmesi kesinlikle Android işletim sistemiyle bağlantılı. Gün geçtikçe artan mobil cihaz kullanımını daha iyi bir deneyim haline getirmek isteyen Google, yerini korumak veya üst seviyelere ulaşmak isteyen internet sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olmasını zorunlu kılmış gibi görünüyor.2014 senesinde bu arama sonucu uyarlamasının yapılacağını belirten Google, buna özel bir algoritma yazılacağından söz etmişti. Şimdi de bu algoritmanın neredeyse tamamlanmış olduğunu ve 1,5 ay sonra kullanıma sunulacağını belirten teknoloji şirketi, mobil uyumluluğu olmayan internet sitelerinin itirazlarıyla karşılaştı. Algoritmanın geliştirilme aşamasında olduğunun belirtilmesi gerektiğini savunan internet siteleri, bu duruma özel olarak ayarlamalar yapacaklarından ancak 1,5 ayın yetersiz olduğundan bahsettiler.

Kaynak: VentureBeat 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0