• Anasayfa
  • İnternet
  • Google Günümüzün Sorunu Mülteci ve Göçmen Krizi İçin Bağış Topluyor

Google Günümüzün Sorunu Mülteci ve Göçmen Krizi İçin Bağış Topluyor

0
0
0
0
0
Son dönemde orta doğu bölgesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Avrupa'ya ve ülkemize akın akın geçen mülteci ve göçmenler için Google hrekete geçerek bağış topluyor.
Bildiğiniz gibi Orta Doğu bölgesinde yaşanan ağır yaşam sıkıntıları ve savaşlar nedeniyle Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgesinde son dönemlerin en büyük mülteci ve göçmen krizi ortaya çıktı. Milyonlarca insanın Türkiye üzerinden gerek kara gerekse deniz yoluyla güvenliksiz ve birçok sıkıntı çekerek Avrupa'ya ulaşma çabasını bir süredir medya vasıtasıyla takip etmekteyiz.

Yaşanan bu göç için birçok ülke kucak açıyor olsa da birçok örgüt tarafından bağış yapılıyor olsa da birçok açıdan yetersiz kalmakta. Bu nedenle Google tarafından "bizim de çorbada tuzumuz olsun" diyerek başlattığı "Mülteci Ve Göçmen Krizi Bağışı" ile dilerseniz Google ile Network for Good kurumunun ortaklaşa oluşturduğu bu kuruma dünya genelinden bağış toplanmakta.Kısa sürede oldukça büyük miktarlarda bağış alan bu hareket şu anda 20 Milyon 5000 Bin TL bağış topladı. Hedef ise 35 Milyon Türk Lirası (10 Milyon Euro). 5TL, 10TL, 50TL, 100TL ve 500TL olarak farklı seçenekler sunan Google'a bağışınızı Google Wallet ve ya herhangi bir kredi kartınız, banka kartınız ile yapabilirsiniz. Bundan kısa bir süre önce de bu krize yardımcı olmak için 1 Milyon Euro bağış yapan Google, şimdi de kitlesel bir hareket oluşturmuş durumda."E Google koskoca firma niye kendisi yapmıyor" diyorsanız aslında durum şöyle. Google her yapılan bağış kadar kendisi de aynı miktarda bağış ekliyor. Yani aslında dünya genelinden 5 Milyon Euro toplanırken diğer 5 Milyon Euro'yu Google kendi cebinden veriyor. (Yani siz 5TL bağış yaparsanız bi 5 de Google yapıyor) Bağışın tamamı toplandığında "Network for Good"a gidecek olan bu 10 Milyon Euro, daha sonra 2.5 Milyon Euro değerlerinde Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Çocukları Kurtarın Vakfı ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği arasında pay edilecek. Böylelikle şu andaki yaşanan olumsuzluklara karşı çalışan en büyük 4 kuruluşa ciddi manada yardım gelecek ve daha sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratılmaya çalışılacak.

Eğer siz de bu büyük duyarlılığa katkıda bulunmak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayarak bağışta bulunabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0