Google Müşterilerine 19 Milyon Dolar Ödeyecek

0
0
0
0
0
Google Müşterilerine 19 Milyon Dolar Ödeyecek
"Çocukların, ailelerinden habersiz uygulama satın alması" nedeniyle Apple'dan sonra dava konusu olan Google, müşterilerine 19 milyon dolar ödeyecek.
Geçtiğimiz Ocak ayında "Çocukların ailelerinden habersiz olarak uygulama satın alması" nedeniyle dava açılan Apple'ın, müşterilerine 32.5 milyon dolar ödenmesine karar verilmişti. Aynı sorunla karşı karşıya olan ve dava sırasını sürekli olarak savan Google, mahkemece verilen karar sonrası müşterilerine 19 milyon dolar ödeme yapacak.

Apple'ın aksine FTC'ye uzun süre direnen Google, müşterilerine sürekli olarak "kendi önlemlerini alma" konularında uyarılarda bulunmuş ve çocukların ailelerinden habersiz olarak yaptıkları alışverişlerin sorumlularının yine aileleri olduğunu belirtmişti. Bu duruma karşılık olarak FTC, PlayStore'da yer alan ebeveyn şifresini girdikten sonra ilk yarım saat şifresiz alışveriş sürecinin aileleri zor durumda bıraktığı ve bu maddenin değiştirilmesi gerekliliğinin altını çizmişti. Google'un ise durumun tamamen iç işleri olduğunu ve FTC'yi dava etmeye hazırlandığı belirtilmişti.

Aradan geçen zaman sonrası biraz yatışmış olan Google, müşterilerinin zararını karşılayacağını açıkladı. Önümüzdeki 1 yıl boyunca elinde şikayet dilekçesi bulunan müşterilerine toplam 19 milyon dolar ödemeyi kabul eden Google'un, bir daha böyle bir sorunla karşılaşmaması adına politikalarında değişime gidebileceğini söyleyebiliriz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0