• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Online Müzik Servisi Youtube Music Key'i Açmaya Hazırlanıyor

Google, Online Müzik Servisi Youtube Music Key'i Açmaya Hazırlanıyor

2
0
0
0
0
Youtube'un geçtiğimiz haziran ayında gündeme gelen ücretli müzik servisiyle ilgili haberler ortaya çıkmaya başladı. Google, ücretli online müzik servisi Youtube Music Key'i açmaya hazırlanıyor.
Android Police'nin haberine göre Google, Youtube Music Key adında yeni bir müzik servisini açmaya hazırlanıyor. Aylık 9,99$ olarak fiyatlandırılacak olan servis, offline iken çalabilme özelliğine sahip olacak. Ayrıca siz arka plandayken müzik dinlemeye devam edebileceksiniz. (bu biraz vk.com'daki özelliğe benziyor ama Youtube Music Key çok daha fonksiyonlu olacak gibi )

Android Police gösterdiği ekran görüntüsüyle de haberin aspagarastan öte olmadığını gösteriyor. Ayrıca Youtubemusickey.com adresi, Google tarafından doğrulanmış.


Google'un şu andaki müzik servisi olan Google Music Play Music All Access servisinin adı Play Music Key olarak değiştirilecek ve servisin üyeleri Youtube Music Key'den ya indirimli ya da ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Servis tüm kullanıcılar için ilk 30 gün ücretsiz olacak.

Servisin en önemli özellikleri arasında kullanıcıların, Youtube içeriği sayesinde sanatçıların konser, cover ve remix kayıtlarına ulaşabileceği söyleniyor. Ek olarak müzik videoları da Youtube Music Key'in kapsamında olacak.

Google ve Youtube tarafından servisle ilgili bir açıklama şu an için yapılmadı, ancak servisin Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunulacağı önceden konuşulmuştu. Android Police'nin sunduğu haberle birlikte uygulamanın yakın zamanda hayata geçirileceğini söylememiz yanlış olmaz.

Hemen her platformda söz sahibi olmaya çalışan Google, bu uygulama ile birlikte Pandora, Spotify, Deezer gibi sektörün güçlü oyuncularına karşı yarışabilecek.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0