Google Play Games'in Özellikleri Neler?

1
0
0
0
0
Google Play Games'in Özellikleri Neler?
Google Play Games'e yeni özelliklerin gelmesiyle artık eskisinden daha zengin içeriklere sahip oldu. Ancak en heyecan uyandıran nokta IOS arasında köprü kuracak olması. 

Google'ın geçtiğimiz sene tanıttığı Play Games'e yeni özellikler geldi. IOS'ta bulunan Game Center mantığı ile çalışan Play Games, buluta kayıt, başarım, liderler tablosu ve çoklu oyuncu desteği sunmakta.

 

Artık oyuncular arkadaşlarına, oyun gönderebilecekler. Tabi bu sadece oyunla sınırlı değil, isteyen kullanıcılar arkadaşlarına oyun içi eşya da hediye edebilecekler.

 

18 yeni oyun kategorinin eklendiği uygulamaya, ‘turn based’ denilen tur bazlı oyun desteği geldi. Böylece cross platform özelliği de kazanan Play Games, oldukça ivme kazanmış oldu.

 

Diğer bir yandan Google’ın Play Games’i IOS’a getirerek, Android oyuncuları ve IOS oyuncuları arasında köprü kurmak isteği belirtiliyor. Her geçen gün biraz daha ileriye giden Android ve ona bağlı servisler, bazılarının IOS desteği kazanmasıyla platformlar arasındaki ayrılığı bir nebze de olsa azaltacak gibi görünüyor

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0