Google Play Music'in Depolama Alanı 50,000'e Çıkartıldı

2
0
0
0
0
Google kullanıcılarına bir bulut ortamında kendi müzik kütüphanelerini oluşturmalarını sağlayan Google Pay Music'in şarkı depolama kapasitesini 20,000 şarkıdan 50,000 şarkıya çıkardı. Üstelik bu özelliği kullanmak ücretsiz.

Google, kendi servisi olan Google Play Music'in şarkı depolama kapasitesini 20,000 şarkıdan 50,000 şarkıya çıkarttı. Böylelikle kullanıcılarına bulut koleksiyon kapasitelerinin 2 katından fazlasını vermiş oldu.

Kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulacak olan bu hizmet için ekstra bir üyelik vb. birşey yapmanız gerekmiyor. Eğer koleksiyonunuz önceden Google bulutunda bulunuyorsa bu genişletilmiş kapasite özelliğine otomatikman sahip olacaksınız. Fakat nasıl kayıt olacağınız konusuna geçmeden önce üzücü bir bilgiyi de vermiş olalım. Maalesef Google Play Music'in bu servisi ülkemiz için şu anda aktif değil. Fakat yavaş yavaş servislerini ülkemizde aktif eden Google, bu sistemi de yakın bir sürede aktif edecektir. Bu durumda aşağıdaki önergelerimiz yurtdışındaki takipçilerimiz için geçerli bir durum olacak.

Google Play Music'e kayıt olmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz;


1- Google hesabınız ile Google Play Music'e bu adresten giriş yapın. Üyeliğiniz yoksa önce üye olun.

2- Ücretsiz depolama talebinde bulunun. Eğer Google Play Music  abonelik servisini denemek istiyorsanız ''Get Started (başla)'' butonuna tıklayabilirsiniz. Aksi halde ücretsiz devam etmek için ''No Thanks (hayır teşekkürler)'' butonuna tıklayacaksınız.

3- Müzik koleksiyonunu ekle diyerek bütün iTunes kütüphaneni yada diğer müzik dosyalarını seçip 50,000'e kadar şarkıyı ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsin.

4- Müziklerine istediğin zaman farklı cihazlardan da ulaşabileceksin. Yine Android cihazına, iPhone yada iPad'ine de şarkıları indirip, çevrimdışıyken dinleyebiliyorsunuz. Google hesabının bağlı olduğu her cihazdan da bu sisteme rahatlıkla ulaşabileceksiniz. 

Not: Eğer Chrome kullanmıyorsanız, 3. adımda karşınıza çıkacak Music Manager ile de bu işlemi yapabilirsiniz.Streaming dediğimiz olay hızla artıp yaygınlaşıyor. Ancak hala ciddi yatırımlar yaparak kendi yerel kütüphaneleri oluşturan kişiler de bulunmakta. Kendi kullanıcılarına müzikal anlamda tam teşekküllü bir sistem sağlamayı amaçlayan Google bu kişilere iyi teklifler yaparak onların arşivlerini de kütüphanesini katmak istiyor. Ancak inşallah bu sistemi Google ülkemize de sunarak Türkiye'deki milyonlarca Google kullanıcılarının da faydalanmasını temenni ediyoruz.

Tabi bu zamana kadar streaming sağlayan birçok farklı uygulamayı kullanmaya devam edeceğiz gibi duruyor.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0