Google Play Müzik'te Podcast Devri Resmen Başladı!

0
0
0
0
0
Bir süre önce söylentileri ortaya çıkan ve ardından Google tarafından doğrulanan durum sonucunda Google Play Müzik servisine Podcast de eklendi!
Günümüzde aşırı popüler olmasa da dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilen podcast yayınları şu anda başta iTunes olmak üzere birçok yerden yayınlanır ve dinlenir. Birçok podcast yayıncısının SoundCloud, YouTube ve iTunes servislerini kullanarak yaptıkları yayınlara yeni bir yer daha eklendi.

Google tarafından yapılan resmi açıklama ile resmen başlayan Podcast servisi, artık Google Play Müzik'te de yer alacak. İlk aşama olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da açılan podcast özelliği aşama aşama tüm dünyada kullanılacak. Ayrıca tasarımsal olarak yeni logo ve ufak tefek değişlikler de alan uygulama oldukça şık bir görünüme sahip.Dünya genelinde kayıt yaptıran tüm podcast yayınlarını dinleyebileceğiniz bu sistem şu anda Türkiye'de hem podcast yayını yapmak hem de dinlemek konusunda kapaı. Ancak tahminlerime göre Google Play Müzik ülkemizde sadece müzik çalar özelliğinin yanı sıra podcast özelliği kazacanacağa benziyor. Ayrıca iTunes gibi müzik satın alma, Spotify ve Apple Music gibi online dinleme özellikleri de olan Play Müzik'in bu ücretli servisleri şu anda ülkemizde yer almıyor olsa da planlamalarında bu özelliklerin de getirilmesi olduğunu da hatırlatalım.Bakalım ülkemizde ne zaman bu özellik hayata geçecek ve podcast yayınları yapabilir ve dinleyebilir hale geleceğiz merakla bekliyoruz. Ayrıca ABD ve Kanada'da yaşayan takipçilerimizden bu servisi kullanmak isteyenler aşağıdaki bağlantılardan Google Play Music uygulamasını güncellemeyebilir;
 
  Google Play Müzik İndir [ÜCRETSİZ]

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0