Google Play Music Servisi Ücretsiz Oluyor

0
0
0
0
0
Google'dan, yeni müzik servisi ile atağa geçecek olan Apple'a karşı ilk ciddi hamle geldi.
Apple Music sistemine henüz kavuşmuş değiliz. Ancak iyi bir müzik servisi arayanlar için artık yeni, ücretsiz bir servis Apple'ınkinin yerini alabilir; Google Play Music.

Dün yapılan duyuruya göre Google'ın müzik servisi web, iOS ve Anroid platformlarına ücretsiz hizmet olayını da ekledi. Tıpkı diğer streaming servisleri gibi ücretsiz versiyon sunacak olan Google, web ve kendi mobil uygulamaları üzerinde reklam destekli bir Play Music sistemi sunacak. Türler, modlar, faliyetler ya da özel albümler/şarkılar gibi istasyonları sunacak yeni ücretsiz versiyon, bu sistemleri Songza sayesinde sağlayacak. Google kendi servisi üzerinde, Songza sayesinde geçen sene binlerce ücretsiz istasyon yaratmış ve bunun avantajını büyük bir şekilde kullanmıştı. Google'dan konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde; '' Songza'yı yaratan kişilerin de içinde bulunduğu müzik uzmanı ekibimiz, tek tek şarkıları seçerek bu istasyonları yaratmış durumda. Yani bu tarz şeylerle kullanıcıların uğraşması gerekmeyecek. Kendinize özel bir şey aradığınızda yapmanız gereken tek şey, bu istasyonlardan birini ya da anında benzer müziklerden oluşmuş bir istasyon yaratmak için favori şarkıcı, albüm ya da şarkılardan birini seçmek''.

Bu istasyon sistemi ayrıca Google'ın ücretli aboneleri için de mevcut. Yeni ücretsiz versiyon şu an için Amerika'da web bazında kullanıma sunulmuş durumda. iOS ve Android sistemleri için olan versiyonlar da önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunulacak.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0