Google Play Oyunları, Artık İndirmeden de Denenebilecek

2
0
0
0
0
Google’ın Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda duyurduğu yenilikler arasında, oyunların 10 dakikalık demolarının akıllı telefonlarda indirilmeden oynanabilir olması yer alıyor.
Google, akıllı telefon üzerinden oyun oynamayı seven kullanıcıların bayılacağı yeni bir yenilik getirdi. Şirketin Search Trial Run Ads adını verdiği bu özellik, kullanıcıların oyunu indirmeden denemesini sağlıyor. Steam mantığıyla çalışan bu yenilik, oyuncuların oyunu indirmeden 10 dakika boyunca denemesini sağlayacak. 

Önümüzdeki haftadan itibaren aktif hale getirilmesi hedeflenen sistemin kullanılabilmesi için kullanıcıların interneti Wi-Fi üzerinden çekmesi gerekiyor. (mobil operatörlerle olmayacak)

Bunun dışında konferansta farklı yenilikler de karşımıza çıktı. Bunlardan bir tanesi de Video Recording API. Geliştiriciler, bu yenilikle oyunlarına video kaydı özelliğini ekleyebilecekler. Oyuncular da eğer isterlerse oynadıkları oyunları kaydedip video tabanlı sosyal ağlarda paylaşabilecekler. Bu özelliğin ise Mart ayını aşıp Nisan ayı içerisinde aktif olması bekleniyor.Son olarak Google Play’e ‘Indie Corner’ adında bir bölüm getirecek olan Google, bu bölümde kaliteli içeriğe sahip olan oyunları bulunduracak. 


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0