• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Play Store'daki Değerlendirme Kriterlerini Değiştiriyor

Google, Play Store'daki Değerlendirme Kriterlerini Değiştiriyor

0
0
0
0
0
Google, Play Store'daki Değerlendirme Kriterlerini Değiştiriyor
​Google Play’e yüklenen ve kötü amaçlar için kullanan uygulamalardan sizlere daha önce bahsetmiştik. Google, kullanıcılarının artık bu konuda sıkıntı yaşamasını engellemek için bir dizi önlemler almaya başladı. Şirket, artık Play Store’a yüklenen uygulamaları yayınlamadan önce inceleyecek.
Google Play’e yüklenen ve kötü amaçlar için kullanan uygulamalardan sizlere daha önce bahsetmiştik. Google, kullanıcılarının artık bu konuda sıkıntı yaşamasını engellemek için bir dizi önlemler almaya başladı. Şirket, artık Play Store’a yüklenen uygulamaları yayınlamadan önce inceleyecek.

Aynı sistemi Apple’ın yaklaşık iki ay boyunca kullandığı ve kötü uygulamaları belirlemek için farklı algoritmalardan faydalandığı belirtildi.

Önümüzdeki haftalardan itibaren yaş sınırı uygulamasını da devreye sokacağını belirten Google, yaş ve cinsiyet belirten tanımlamaları kullanmaya devam edecek. Yaş sınırı belirleme işlemi, geliştiriciler için ücretsiz olacak.Play Store’a yüklenen uygulamalar artık çok daha hızlı bir şekilde incelenip en kısa sürede mağazadaki yerini alacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0