Google Plus'ın Gmail Zorunluluğu Ortadan Kalkıyor

1
0
0
0
0
Google Plus'ın Gmail Zorunluluğu Ortadan Kalkıyor
Google'ın en büyük nimetlerinden biri Gmail'dir. Bedavaya verilen bu mail hizmetinden faydalanabilmek adına Google'ın yıllardır bize direttiği "Google+ kullanın ulan" baskısı nihayet sona erecek.
Google'ın en büyük nimetlerinden biri Gmail'dir. Bedavaya verilen bu mail hizmetinden faydalanabilmek adına Google'ın yıllardır bize direttiği "Google+ kullanın ulan" baskısı nihayet sona erecek. Gerçi Google+'ı yine kimse iplemedi. Ancak daha fazla kötü bir izlenim yaratmamak adına Google+, bu zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Aslında bugüne kadar neden koyulmadığını çok merak ettiğimiz "Hayır, teşekkürler" düğmesi, sonunda mail adresimizi onaylarken karşımıza geliyor ve eğer Google+ hesabı istemiyorsak bu seçeneğe tıklayıp o adımı atlayıveriyoruz. Tabi Google'da karşısında Facebook gibi bir rakip varken sosyal ağ platformunda yarışa giremeyeceğini anlamış olacak ki böyle bir karara vardı. Ancak bu kararı bir kapatma kararı olarak düşünmemek gerekir. Sadece "eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme" olarak görebiliriz. Geçtiğimiz Nisan ayında Google sosyal ağları patronu Vic Gundotra zaten işini bırakmıştı. Yani insan kıllanmıyor da değil.

Dediğimiz gibi henüz ortada resmileşen bir durum yok. Bu ağı aktif kullananların da tırsmasına şimdilik gerek yok. Bu haberden çıkaracağımız ders ise "olmayınca olmuyor" diyebiliriz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0