Google Plus'tan Facebook'a Limonlu Saldırı

0
0
0
0
0
Google+ neden ilgi çekemediğini açıklamak için garip bir yol seçti. Üstü kapalı olarak Facebook'a taş atan Google+, bunun için bir karikatür paylaşıldı.
Google+, sosyal ağlara her ne kadar yenilik getirse de yapılan tüm çabalar Facebook'a yetişmesi için yetersiz kaldı. Bu durumu kendi lehine çevirebilmek için sürekli olarak çalışan Google+ yetkilileri, istediklerini elde edebilirler mi orası tartışılır. Fakat Google+ İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt'in isim vermeden de olsa Facebook'a "limonlarla" saldırması, haberlere konu olmasına yetti de arttı bile.

Schmidt, aşağıda paylaştığımız karikatürü şu sözleri kullanarak takipçileriyle paylaştı: "Rakiplerinizi yakalamaya çalışarak ancak küçük kazanımlar sağlarsınız. Bu, hiçbir zaman yeni şeyler oluşturmanıza katkıda bulunmayacaktır. Etrafınızda olup bitenleri anlamak önemlidir, ancak önde kalmanın en iyi yolu, insanların ihtiyaç duyduğu ürünler yapmaya lazer keskinliğinde hedef almaktır."

Karikatürde, ciddi boyutta alkol problemi olan bir topluluk resmedilmiş. İnsanlar, "daha ucuz taze limonata" yerine "daha sert limonata"ya 5-10 kat daha fazla para vermeyi tercih ediyor. 

Facebook tarafından bu karikatüre cevap gelir mi, orasını zamanla göreceğiz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0