Google Radikal Bir Karar İle Arama Sonuçlarında Siyah Rengi Tercih Edecek!

2
0
0
0
0
Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, kısa süre içerisinde arama sonuçlarında mavi yerine siyah rengine geçiş yapacak.
Günümüzde artık neredeyse tüm teknoloji alanlarına giriş yapmış olan Google'ın asıl görevi ve çıkış noktası bildiğiniz gibi bir internet arama motoru olmak. 4 Eylül 1998 yılında kurulan ve 17 yaşında olan Google, artık klasikleşen bir şekilde mavi renk ile arama sonuçlarını görüntülemekte.

Fakat Google'ın son dönemdeki logo değişikliğinin ardından bir diğer büyük radikal bir karar ile arama sonuçlarını siyah renge dönüştürme kararı aldı. Şu anda mavi rengi ile arama sonuçlarını listeleyen Google, kısa süre içerisinde siyah renge geçiş yapacak.Şu anda örnek olarak yukarıdaki görüntüdeki gibi olan arama sonuçları aşağıda görebileceğiniz şekilde test ediliyor. Aslında ufak bir değişiklik gibi görünen bu karar dünyadaki tüm internet kullanıcılarını etkileyeceği için belki de Google'ın arama motoru olarak yapacağı en radikal değişiklik olacak.The Telegraph'ta çıkan haberi doğrulayan Google, bu noktada bir çalışmaları olduğunu aktarmış. Fakat şu andaki test aşamasının ne zaman sona ereceği, yoksa vazgeçilip geçilmeyeceği noktasında net bir bilgi vermeyen firmanın bu değişimi uygulayıp uygulamayacağını ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0