Google Ses Dalgaları ile Şifreleyecek

0
0
0
0
0
Google Ses Dalgaları ile Şifreleyecek
Google kendi yaptığı açıklamada, İsrailli yazılım şirketini SlickLogin’i bünyesine kattığını duyurarak yeni bir iş sahasına daha adım attı. Silikon Vadisi’ne yeni katılan “SlickLogin” geliştirdiği teknoloji sayesinde bütün “Login” olma çilelerine çözüm bulmayı amaçlıyor.
Son olarak Robot teknolojileri ile ilgilenmeye başlayan Google güvenlik sektörüne de adım atıyor.

Google kendi yaptığı açıklamada, İsrailli yazılım şirketini SlickLogin’i bünyesine kattığını duyurarak yeni bir iş sahasına daha adım attı. Silikon Vadisi’ne yeni katılan “SlickLogin” geliştirdiği teknoloji sayesinde bütün “Login” olma çilelerine çözüm bulmayı amaçlıyor. Kendi geliştirdiği İki aşamalı hesap doğrulama sistemini kullanan Google, telefonlarımıza şifre göndermekten sıkılmış olacak ki bu yeni teknoloji üzerinde çalışmaya başlamışlar.

SlicLogin” akıllı telefonunuz ile bilgisayardaki şifremizi herhangi bir mesaj ya da mail ile başka bir şifre göndermeden anında ve güvenli bir şekilde girebilmenize olanak sağlıyor.

İnterneti daha güvenli bir yere çevireceğini vaat eden SlickLogin’in çalışma prensibi ise, web sitelerinde bizlere sorulan “kullanıcı adı ve şifre” işlemlerini, ses dalgalarını kullanarak akıllı telefonlarımıza iletmesi ve telefonumuzun da kendisine sorulan bu bilgileri bilgisayara göndermesi üzerine. İnsan kulağının duyamayacağı bu sesler, bizlere hem daha güvenli hem de daha çilesiz bir internet sunacak.

Google’ın SlickLogin’i geliştirip kendi servislerinde kullanacağı tahmin ediliyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0