• Anasayfa
  • İnternet
  • Google'dan Şifrenizin Çalınmasını Engelleyen Eklenti: Şifre Uyarısı

Google'dan Şifrenizin Çalınmasını Engelleyen Eklenti: Şifre Uyarısı

0
0
0
0
0
Bazen hiç ummadığınız bir anda farkında olmadığınız sahte bir giriş sayfasına şifrenizi yazıp hesabınızı kaptırabilirsiniz. Google'ın yayınladığı son eklenti, bu duruma düşmenizi engelleyecek.
Tanımadığınız ya da size fena kıl olan kötü niyetli bir kişi, hesap şifrelerinizi ele geçirmek için bazı işlemler yaparlar. Bunlardan en bilindik olanı Pishing, yani sahte bir giriş sayfası oluşturup sizden buraya parolanızı girmeniz istenir. Örnek verecek olursak e-postanıza bir e-mail gelir ve içerisindeki fotoğrafı görüntülemeniz için hesabınıza tekrar giriş yapmanız istenir. Buradaki linke tıklayınca da hesabınıza girdiğiniz sayfanın aynısı çıkar fakat bu sayfa sahte. Siz eğer sayfaya şifrenizi girerseniz, kullanıcı adınız ve şifreniz başkaları tarafından ele geçirilir.

Google’ın duyurduğu Şifre Uyarısı isimli eklenti, sizin bu tuzağa düşmenizi engelliyor. Bu eklentiyi Chrome tarayıcınıza kurduğunuzda, sahte bir giriş sayfasına tıkladığınız zaman size bir uyarı geliyor. Bu sayede tıkladığınız bağlantının kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanan bir dümen olduğunu anlıyorsunuz.Chrome’un bu eklentisini şuradan tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0