Google E-Mail'lerı Şifreleyecek

0
0
0
0
0
Google E-Mail'lerı Şifreleyecek
İnternet yasakları, NSA skandalı, kişisel bilgilerin güvenliği gib ipek çok konu tartışıladursun, Google, Gmail üzerinden gönderilen ve alınan elektronik postaları şifrelemek çalışmalara başladı.
Önemli teknoloji firmalarından olan ve bir çok servisi elinde tutan Google, Gmail hizmetini kullanıp aynı zamanda kişisel veri güvenliğini önemseyen kullanıcıları sevindiren bir çalışmaya başladı.

Bir süre önce çıkan NSA sızıntılarından sonra oldukça fazla eleştiri alan firma, bundan sonra her hangi bir açığa yol açmamak için alınan ve gönderilen postaları şifreleyeceğini açıkladı. Böylece elektronik posta gönderimi sırasında aradaki bağlantı takip edilse bile, şifre diğer kullanıcılar tarafından çözülemeyecek ve içeriğe erişim engellenmiş olacak.

Ayrıca firmanın kendi içerisinde kullandığı posta servisini de şifreleyerek çalışanlarında güvenliğini artıracak. Tabi bu durum NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) gibi kurumların, kişilerin posta trafiğinin göremeyeceği anlamına gelmiyor.

Google, herhangi bir durumda gerekli kurumlara e-postaların içeriğini gönderecektir. Bu düzenleme sadece kişilerden gelecek saldırılara karşı alınan bir önlem.

Yurt dışında firmalar kullanıcıların veri gizliliğini nasıl daha iyi artırırız diye düşünerek, çalışmalar yaparken bizim ülkemizde, Twitter’a nasıl erişim engellenir şeklinde çalışmalar yapılıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0