Google'dan Öğrencilere Sınırsız Depolama Alanı

0
0
0
0
0
​Google, Ağustos ayında öğretmenlerin ödev dağıtım ve takibini daha iyi yapabilmesi için “Classroom” uygulamasını duyurmuştu. Öğrencileri de unutmayan Google, limitsiz bulut alanı sağlayacağını müjdeledi.
Google, Ağustos ayında öğretmenlerin ödev dağıtım ve takibini daha iyi yapabilmesi için “Classroom” uygulamasını duyurmuştu. Öğrencileri de unutmayan Google, limitsiz bulut alanı sağlayacağını müjdeledi.
 
Drive for Education
adı verilen Google Drive sürümü, sınırsız depolama dışında 5 TB’lık alanda dosya saklama imkanı tanıyor. Şu anda eğitim kurumlarındaki kullanıcılara 30 GB’lık alan sağlayan Google, bu hamlesiyle öğrencileri bir hayli mutlu edecek. Fakat bu özellikten faydalanabilmek için öğrenci olmanız yeterli olmuyor. Google Apps for Education kullanıcısı olmalısınız. İlgili kurum size Gmail üzerinden e-posta uygulaması sunuyorsa, ayrıca Drive’da 30 GB’lık depolama limitiniz varsa, siz de bu uygulamadan büyük bir olasılıkla faydalanabiliyorsunuz.
 
Google’un limitsiz kullanım uygulamasını birkaç hafta içerisinde kullanıma sunması ve bununla birlikte eğitime yönelik farklı kolaylıkların getirmesi de bekleniyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0