• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Skype, Verizon ve Sprint'ten Fransa'yı Aramak Ücretsiz!

Google, Skype, Verizon ve Sprint'ten Fransa'yı Aramak Ücretsiz!

0
0
0
0
0
Paris'te yaşanan terör olayları sonrası şimdi de Google ve Skype ayrıca Amerikan operatörleri Verizon ve Sprint Fransa'ya yapılacak aramaları ücretsiz yaptı.
Paris'te yaşanan ve farklı noktalarda gerçekleşen üzücü terör olayları sonrası tüm dünyadan Fransa halkına ve Paris'e destek yağmıştı. Sizlere dün bu haberimizden paylaştığımız gibi direkt olarak Google üzerinden Hangouts aramanızı Fransız bir telefona yaptığınızda bu aramalar ücretsiz yapılmıştı. Hem yakınlarından haber almak isteyen kişilerin hem de o bölgedeki kullanıcıların sorunsuzca arama yapabilmesi için geliştirilen bu sisteme şimdi Skype da dahil oldu.

Skype'ın ücretli servisi olan aramalar ile dilerseniz bilgisayarınızdan yahut telefonunuzdaki Skype üzerinden internet aracılığı ile aramalar yapabildiğiniz servis bir süreliğine Fransız numaralara ücretsiz oldu. Yine aynı mantıkla yardım amaçlı yapılan bu sisteme ayrıca ilk operatör bazlı destek Sprint ve Verizon'dan geldi. Amerika'nın en büyük teknoloji kuruluşlarından olan ve en büyük operatör firmalarından ikisi olan Verizon ve Sprint üzerinden yapılacak Fransa aramaları da tamamen ücretsiz hale getirildi.Verizon'un 13-15 Kasım tarihleri arasındaki aramalarda geçerli kıldığı bu sistem şu anda ABD-Fransa arasındaki aramalar için geçerli. Yani Amerika dışındaki Verizon aramalarında bu durum geçerli değil. Sprint tarafında ise 13'ünde başlatılan bu durumun bir son günü yok. Ancak bunu birkaç gün önceden duyuracaklardır. Ayrıca bu da tıpkı Verion gibi sadece ABD-Fransa aramaları için geçerli.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0