Google Haritalar'da Artık Su Altını da Görebileceksiniz!

3
1
0
0
0
Google'ın Haritalar ve Earth servisinde kullanılan Street View'a artık su altını da gösteren özellik bugün kullanıma açıldı.
Gerek navigasyon cihazı yerine, gerekse direkt olarak navigasyon cihazlarının kullanmış oldukları harita servisi olan Google Haritalar, ya da Google Earth'te daha önce İstanbul ayağını ve çalışanlarının maaşlarını buradan paylaştığımız Street View özelliği bildiğiniz gibi neredeyse sokak içinde dolaşabilmenizi sağlayan 3 boyutlu bir görüntü sistemi olarak adlandırabiliriz.

Şimdi ise Google Haritalar ve Earth servisinde bugün yayınlanan özellikle beraber Street View ile artık su altını da görebileceğiz.Yani yukarıdaki görselden de anlayabileceğiniz gibi bugün açılan özellik ile beraber okyanus altındaki yerleri de keşfetmenize olanak tanıyacak bu sistem Google Haritalar'ı diğer harita sistemlerinden ayıran en büyük kozu oldu.

Google Earth'ün bu özelliğine maps.google.com/ocean bağlantısından ulaşıp sağ paneldeki yerlere tıklamanız halinde evinizde otururken bir okyanusa tüple dalmışcasına gezebilirsiniz.
 

Bakalım Google Street View'ın sıradaki hamlesi ne olacak
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0