• Anasayfa
  • İnternet
  • Google Maps Street View Özelliği Türkiye’de Aktif Hale Geldi!

Google Maps Street View Özelliği Türkiye’de Aktif Hale Geldi!

3
0
0
0
0
Google Maps Street View Özelliği Türkiye’de Aktif Hale Geldi!
Google’ın dünya genelinde en çok kullanılan servislerden olan Google Maps’e ait Street View (yani Sokak Görüntüsü), sonunda Türkiye’de aktif hale geldi.
Google Maps’in en fazla kullanılan ve kurcalanan alt servislerinden olan Street View (Sokak Görüntüsü), dünyanın farklı ülkelerinde aktif durumdaydı. Bu servis, 22 Ekim tarihinden itibaren ülkemizde de kullanılabilir duruma geldi.

Google Maps Street View özelliği sayesinde haritanın belirli bir konumunu ayarlayarak sanki sokakta geziniyormuşsunuz gibi aradığınız adrese ulaşabilirsiniz. Tabii sadece bunun için kullanacaksınız diye bir şey yok, yeni yerler keşfetmek adına bu özelliğin ülkemizde fazlaca kullanılacağını düşünüyorum.

Google, Türkiye’de bu servisi hizmete açmak için yaklaşık 1 yıldan fazladır çalışmalarına devam etmiş. Daha yeni açılmış olmasına rağmen ülkemizin büyük bir kısmını görebileceğiniz uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle şuradaki bağlantıya tıklayın. Karşınıza çıkan harita üzerinden bulunduğunuz ya da merak ettiğiniz yerin ismini yazıp sağ alt kısımda bulunan sarı renkteki simgeye tıklayın. Sonrasında karşınıza ‘mavi’ renkte Google’ın taradığı sokakları göreceksiniz. (aşağıda örnek olarak Anıtkabir'i gezebilirsiniz)
 

Google Street View'ın mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
  Google Street View
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0