Google Street View ile Geçmişe Gidin

0
0
0
0
0
Dünyadaki eşsiz güzellikleri, cadde ve sokaklarda ipsiz sapsız aylaklar gibi gezmemizi sağlayan Google Street View, “zaman tüneli” özelliği ile bizi geçmişe götürüyor.
Cadde ve sokaklarda ipsiz sapsız bir aylak gibi gezmemizi sağlayan Google Street View, “zaman tüneli” özelliği ile bizi geçmişe götürüyor.

Sokaklarda, caddelerde fink attığımız Street View ile Amazon Ormanları, Everest, Taj Mahal gibi bir çok dünya harikası yeri de gezebiliyoruz. Oturduğumuz yerden dünyadaki çoğu güzelliği görmemizi sağlayan bu güzel uygulama son olarak su altına da inmiş ve artık uzaya ne zaman çıkacağını merak etmeye başlamamıza sebep olmuştu.


Son olarak Street View’e “zaman tüneli” uygulaması da eklendi. Şirket adına konuşan ürün sorumlusu Vinay Shet, bu özelliği “dünyanın dijital zaman kapsülü” şeklinde tanımlayarak 2007 yılına kadar geri gidilebildiğinden bahsetti. Ekranın sol üst köşesindeki saat simgesine tıklanarak açılan slaytlarda istediğiniz zamana geri gidebiliyor ve o caddenin veya sokağın o zamanki halini görmüş oluyorsunuz. Güzel caddelerdeki yaz ve kış mevsimlerinin tadını çıkarabilir veya tusunami, deprem gibi doğal afetlerin ne gibi zararlar verdiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Şimdilik sadece masaüstü olarak başlayan bu uygulamanın çok yakında mobil uygulama olarak da gelmesi bekleniyor.


Peki sizler Street View ile geçmiş yılların görüntüsünü izlemek isteseydiniz Türkiye’deki hangi ili tercih ederdiniz?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0