• Anasayfa
  • İnternet
  • Google'dan Super Mario'nun 30. Yılına Özel Eğlenceli Sürpriz

Google'dan Super Mario'nun 30. Yılına Özel Eğlenceli Sürpriz

0
0
0
0
0
Google, önemli olaylar ve yıldönümleri için yaptığı ilginç detaylara bu sefer de Super Mario'nun 30. yılı için oldukça güzel ve nostaljik bir detay ekledi.
Habere bir iddia ile başlıyorum. Sanırım 90lı yıllarda çocukluğu geçen ve daha öncesinde çocukluk yaşamış herkes en az bir defa Super Mario'yu oynamıştır. Herhangi bir yerde müziğini duysa (bknz) hemen dırım dırım diye eşlik etmyeye başlayanlar da oyunu birkaç kere bitirmiş kişiler olduğuna eminim. Her ne kadar birçok farklı çeşidi çıkmış olsa da (karting, golf vb.) o eski ve retro tadı hiçbir yerde veremeyen ve atari geleneğinin başlıca oyunlarından biri olan Super Mario bugün 30 yaşını kutluyor.

Tabii böylesine efsaneleşmiş ve herkesin bildiği bir oyun 30. yaşını kutlarsa Google da boş durmaz elbet. Gerçi bu tarz durumlarda özel bir doodle dediğimiz Google'ın logosunu tasarlayan firma, bunun yerine çok farklı bir sürpriz ile karşımıza çıkıyor.Yukarıda gif halini görebileceğiniz gibi Google'dan "Super Mario Bros" şeklinde bir arama yağtığınızda (bknz) klasik olarak sağda oyunun başlıca bilgilerini veren bölüm açılıyor. Fakat burada farklı bir detay var. O da Mario oyunundaki altın topladığımız, mantar alıp büyüdüğümüz kutu. Haliyle görür görmez basmak isteyeceksiniz ve bu kutuya her basışınızda o "doing" benzeri sesi ile beraber 200'er coin topluyorsunuz. (Size yazmadan önce yaklaşık 2-3dk boyunca bunu tekrar ettim istemsiz. O derece özlemişim)

Oldukça hoş bir detay olan bu durum Google'ın easter egg dediğimiz detaylarından biri olarak dikkat çekmekte ve 30. yılı adına bugüne özel mi olacak yoksa artık sürekli kalacak mı bunu bilemiyoruz. Ancak bir süre sonra istemsiz bağımlılık yapacağı için direkt bir atari alıp Super Mario oynama ihtimalinizin olduğunu hatırlatalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0