Google, Takvim Uygulamasının Android Versiyonunu Yeniliyor

0
0
0
0
0
Google, Takvim Uygulamasının Android Versiyonunu Yeniliyor
​Google, daha akıllı, renkli ve kullanıcılara daha fazla yardımcı olması amacıyla Google Takvim uygulamasının Android versiyonunu yeniliyor.
Google, daha akıllı, renkli ve kullanıcılara daha fazla yardımcı olması amacıyla Google Takvim uygulamasının Android versiyonunu yeniliyor.
 
Yeni uygulamayla kullanıcılar,  takvim kayıtları içinde daha fazla keyifle gezinecek, uygulama içinden yeni bir kayıt eklemek ya da mevcut etkinlikleri görmek daha kolay hale gelecek. Mesela takvim yapılmış rezervasyonları, uçuşları ya da konserleri e-posta kutusundan otomatik olarak çekip, bunları takvime ekleyecek.
 
Takvimin yeni versiyonunda yakındaki etkinlikler daha kolay görünecek. “Ajanda görünümü” olarak adlandırılan yeni arayüz sayesinde, yaklaşan randevu ve etkinlikleri görebileceksiniz.
 

 
Google, bu takvim sürümüyle  üçüncü taraf takvim uygulamalarına artık rakip olabilecek. Aslında şirketin bu uygulamayla bir adım öne bile geçebileceğini söyleyebiliriz. Google’ın yeni takvim uygulaması, Android Lollipop işletim sistemiyle çalışan cihazlarda çalışıyor. Bu da şimdilik Android ekosisteminde (Nexus 6 ve 9 gibi) çok az cihazın yenilenen takvim uygulamasından yararlanabildiğini gösteriyor.
 
Google, bu takvim uygulamasını iOS için de getirecek. Biz de Apple’dan Google’a karşılık olarak yeni bir takvim uygulamasının gelmesi gibi bir hamle bekliyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0