Google Taşıt Sigortası İşine El Atıyor

0
0
0
0
0
Farklı sektörlere yaptığı yatırımlar ile geleceğe yönelik dev adımlar atmaya devam eden Google son olarak otomotiv sektörüne de dolaylı yoldan katıldı.
Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Google bir nevi otomotiv sektörüne el atıyor.

Şuan için Amerika'da kullanıma sunulan özellik ile Google kullanıcıya taşıt sigortası yaptırmada yardımcı olacak.

''Google Compare for Auto Insurance (Taşıt Sigortası İçin Google Karşılaştırma)'' adlı özellik ile Google size farklı sigorta şirketlerinin fiyat teklifleri ve benzeri özellikleri sıralayarak, karşılaştırma yapma olanağı sağlayacak.


Google, ''car insurance (araba sigortası)'' şeklinde yapacağınız arama sonucu kendi arama motorunu bilgileri toplamak ve en güvenilir şekilde sunmak için kullanacak.


Karşınıza gelecek olan arama kutusuna posta kodu yazacaksınız, ardından aracınız hakkında bilgileri gireceksiniz. Google öncelikli olarak anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin ardından ise diğer şirketlerin tekliflerini size sunacak.

Mercury, MetLife gibi şirketlerle anlaşmalı olan Google, sadece fiyat bakımından hazırlamayacak bu listeyi. Şirketlerin sunduğu sürücüye özel sigorta, A sınıf müşteri servisi gibi farklı olanaklar hakkında bilgiler de size detaylı olarak verilecek.Google benzer bir taşıt sigorta sistemini 2012 yılından beri İngiltere'de sunuyor. Ancak yenisine göre daha basit olan sistem yüzünden çoğu şirket Google'ın bu yeni projesine dahil olmak istemiyor.

Konu hakkında Joshua Dziabiak; ''çoğu firma sadece fiyat üzerinden yapılan sıralamalara dahil olmak istemediğinden bu sisteme olumlu bakmıyor'' açıklamasında bulundu. Ancak buna rağmen Google önde gelen çoğu firma ile bu konuda anlaşmış durumda.Şuan için Kaliforniya'da kullanıma sunulan sistem, kısa bir süre içinde Amerika'nın diğer eyaletlerine, sonrasında ise elde ettiği başarıya göre diğer ülkelere yayılacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0