Google Telefon Üreticilerine Rest Çekti

0
0
0
0
0
Google Telefon Üreticilerine Rest Çekti
Google, Android telefon üreticilerine KitKat konusunda rest çekti. Google daha fazla üreticinin KitKat kullanmasını isterken üreticiler iş yükünden kaçıyor. Peki Google, gerçekten kullanıcı dostu mu?
Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Android’in son sürümü olan KitKat’ın kullanımını yaygınlaştırmanın peşinde olan Google, Android telefon üreticilerinin cihazlarında da işletim sisteminin bu versiyonunun kullanılması için baskı yapıyor.

Bu baskı kullanıcılar için güzel olsa da üreticiler için bir sürü test aşaması ve sertifika süreci anlamına geldiği için üreticiler daha önceki sürümleri kullanıyor ve kullanıcılarına versiyonun bir süre sonra yükseltileceği konusunda vaatlerde bulunuyorlar. (Çoğu zaman da güncelleme gelene kadar telefonumuzu değiştiriyoruz)

Google ise bu durumu değiştirmek ve dediğini yaptırmak için tehditler savurmaya başladı. Son olarak telefon üreticilerine piyasaya yeni çıkacak olan KitKatsız telefonların Google Play Store’a erişimini engelleme kararı aldı.

Google’ın bu konudaki tutumu ve inadı ne kadar sürecek ve telefon üreticilerinin bu duruma tepkisi ne olacak bilmiyoruz; ancak Android KitKat’ın yaygınlaşması ve daha fazla sayıda üreticinin KitKat kullanmaya başlamasını biz de istiyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0