Google Translate’e Kürtçe Dil Çeviri Desteği Geldi

2
1
1
0
0
Google, Translate uygulamasına aralarında Kürtçe’nin de bulunduğu 12 dil desteğini getirdi.
Son birkaç haftada, internet ortamında Google Translate’e ‘Kürtçe dil desteği’nin gelmesi adına bir kampanya başlatılmıştı. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce hazırlanan kampanya metni, 3 hafta içerisinde toplam 25 bin imzaya ulaşmıştı. Hazırlanan imza kampanyası sonucunu verdi ve Google Translate, bundan sonra Kürtçe diline de çeviri desteği sunacak.

Dün yapılan güncellemeyle birlikte Google Translate, aralarında Kürtçe’nin de bulunduğu toplam 12 dile çeviri desteği sağladı. Kürtçe’yi ‘Kurmanci’ lehçesiyle birlikte çeviri bölümüne dahil eden Google, aynı zamanda Kırgızca, Hawaice, Samoaca, İskoç Gaelce, Shona (Bantu dili), Korsikaca, Frizyece, Amharca, Sintçe, Peştuca (Afganca) ve Xhosa (Zulu dili) dillerini de ekledi.Dünya üzerinde konuşulan dillerin %99’unu destekleyen Google, son olarak eklediği dil destekleriyle birlikte toplam 120 milyondan fazla insanın daha bu hizmetten faydalanmasını sağlamış oldu. 


Hawaililerin kendi dillerine Google Translate desteğinin gelmesiyle yaptıkları ufak çaplı bir kutlama:) -(dansın adı luau'ymuş)
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0