Google, Twitter'ı Mı Satın Alıyor?

0
0
0
0
0
"Handelsblatt"ta yer alan habere göre, Google'ınTwitter'ı satın alacağı yolundaki iddialar Twitter hissesinin yüzde 3,5 oranında değer kazanmasına yol açtı.
Alman ekonomi gazetelerinden Handelsblatt'ta Google'ın en bilinen sosyal paylaşım sitelerinden Twitter'ı satın alacağı yönünde haber yayınladı.

Gerçekliği şu an için bilinmiyor, fakat bu haber bile Twitter'ın hisselerinin bir anda yüzde 3,5 oranında artmasına yol açtı.

Bazı söylentilere göre Twitter'ın bilanço rakamlarını açıklayacağı 5 Şubat dönüm noktası olacak. Eğer Twitter tarafından negatif rakamlar açıklanır ise işlerin değişeceği ve bu durumda Google'ın Twitter'da büyük hissedar olacağı söyleniyor. Böyle bir sonuç alınırsa Google'ın Twitter için ödeyeceği hisse rakamının 40 milyar dolar olabileceği şeklinde belirtiliyor.


 
Google'ın Twitter'ı devralacağı yönündeki bu tarz iddialar daha önce de ortaya çıkmıştı. 2009 yılında gündeme gelen bu iddia 10-20 milyar dolar arasında oynuyordu. Bu farkın da geçen yıllar içinde Twtitter'ın yaşadığı müthiş büyüme olduğu düşünülüyor.
 
Google'ın Twitter haberinin yanında şirket tarafından bu hafta uzay araçlarıyla tanınan SpaceX şirketine ortak olacağı açıklanmıştı.

Google'ın uydu üzerinden internet dağıtımı amacıyla ortak olduğu şirket için yaptığı yatırım ise 1 milyar dolara mal olmuştu. Eğer bu satış durumunun yaşanması halinde dengelerin değişebileceği ve internet dünyasında farklı gelişmeler görebileceğimizin kanıtı olacak gibi görünüyor. Bakalım 5 Şubat'ta Twitter nasıl bir rakam belirtecek ve sonuçları neler olacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0