Google’da İşletmeniz İçin Ücretsiz Reklam Yapın

1
0
0
0
0
Tüm işletmeler için önemli bir etken olan Google, işletmenizin popülerliğini aramalar sayesinde yükseltebilir veya olumsuz yönde etkileyebilir.
Tüm işletmeler için önemli bir etken olan Google, işletmenizin popülerliğini aramalar sayesinde yükseltebilir veya olumsuz yönde etkileyebilir.

Ülkemizde çok fazla öne çıkmamış olsa da Google son dönemlerde arama sonuçlarında harita verilerine biraz daha fazla yer vermekte. Adres bilgisinin yanı sıra yorumlar, oylamalar, telefon adres bilgileri, diğer sosyal ağ hesaplarının linkleri ve daha birçok bilgiyi paylaşmakta.

İşletmenizin arama sonuçlarında yer alması, sizin için oldukça olumlu sonuçlara yol açabilir. Her ne kadar sosyal medyalarda aktif olsanız da, Google aracılığı ile gerekli çalışmaları yapmanızda fayda var.
 

 Google’a İşletmenizi Eklemek İçin:


1 - Google Business hesabınızı oluşturun.  İlk olarak http://www.google.com.tr/business/ adresine girin ve “Google’a Taşının” butonuna tıklayın.2 – Açılan sayfada öncelikli olarak işletmenizin başkası tarafından eklenip eklenmediğini kontrol edin. Eğer işletmeniz arama sonuçlarında yer almıyorsa “İşletmenizi ekleyin” butonuna tıklayın. Eğer işletmeniz bu sonuçlarda yer almakta ise, sahiplenmek için adımları takip etmeye devam edin.3 - Karşınıza gelen pencerede işletmenize ait tüm detayları açık ve net bir şekilde belirtin. Detayları girdiğiniz sırada eğer hizmetinizi müşterilerinize kendiniz ulaştırıyorsanız bu seçeneği seçmeyi ihmal etmeyin.4 - Adresi posta koduna kadar net ve detaylı bir şekilde girmenizin ardından açılan sayfada işletmeye yönelik Google+ sayfası oluşturacağınızı ve yetkili kişi olduğunuzu kabul ederek ilerleyiniz.5 - Geride bıraktığımız adımları tamamladığınız taktirde Google size onay için gerekli kodu posta yoluyla göndereceği bir sayfaya yönlendiriyor. Bunu kabul ettikten sonra dilerseniz adrese gelecek posta için yetkili bir kişi ismi de belirtebilirsiniz.6 - Posta kodu için onay vermenizin ardından yapmanız gereken tek şey, otomatik olarak açılan Google+ sayfasına girmeniz ve tüm detayları doldurmanız. Bunu yapmanızın ardından işletmeniz artık Google’da listelenmeye başlayacaktır. Sahiplenme işleminiz de kod geldiği zaman tamamlanacaktır.

Bu işlemlerin ardından Google, artık işletmenizi aramalarda ücretsiz olarak öne çıkaracak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0