Google Wallet, Apple Pay'e Rakip Olacak

2
0
0
0
0
Bir süre önce Apple Pay ödeme sistemini teknoloji dünyasına duyuran Apple’ın geliştirdiği bu sisteme rakip geliyor. Piyasanın sakin ilerleyişinden rahatsız olan Google, gelen haberlere göre Mayıs 2015’te düzenlenecek olan Google I/O kapsamında Google Wallet’in yeni versiyonunu duyuracak. 
Bir süre önce Apple Pay ödeme sistemini teknoloji dünyasına duyuran Apple’ın geliştirdiği bu sisteme rakip geliyor. Piyasanın sakin ilerleyişinden rahatsız olan Google, gelen haberlere göre Mayıs 2015’te düzenlenecek olan Google I/O kapsamında Google Wallet’in yeni versiyonunu duyuracak. 

ABD’de günden güne yaygınlaşmaya devam eden Apple Pay sistemine sessiz kalamayan Google bu yeni girişimiyle adeta dev pastadan payını istiyor. Google cephesinden gelen haberlere göre şirket, ABD’de bulunan üç büyük cep telefonu operatörüyle anlaşma imzaladı. Eğer projede herhangi bir sorun yaşanmazsa Google Wallet bu üç büyük cep telefonu operatörü üzerinden Android KitKat ve üzeri işletim sistemlerine ön yüklü olarak gelecek. Bu projenin temellerini bir süre önce sağlamlaştıran Google, kesin tavını belirtmek için Sofcard’ı satın almıştı.   
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0