• Anasayfa
  • İnternet
  • Google Web Sitelerin Görünümünü Android Uygulamalara Benzetecek

Google Web Sitelerin Görünümünü Android Uygulamalara Benzetecek

0
0
0
0
0
Google, internet sitelerinin görünümünü değiştirme amacında.
İnternette favoriniz haline gelen siteler, yakın bir zamanda tıpkı bir Android uygulamasıymış gibi gözülebilir. Google, Material Design Lite (MDL) adlı sistemi ile bu olayı mümkün kılacak.

CSS, JavaScript vs HTML gibi sistemleri kullanan MDL, internet sitelerine Android uygulamaların sahip olduğu görünüm (ara yüz) özelliğini getirecek.

Google, MDL'nin tüm web tasarım ve geliştirme yöntemlerinde rahatlıkla kullanılabildiğini söylemekte. Ayrıca MDL'nin kodu 27kb'nin altında. MDL, Paper adlı sistemin elementlerini kullanıcıya sunmakta. Bu sayede geliştiriciler farklı materyal tasarım parçalarını seçerek özel kodlama yapabiliyor. Yani bir siteye MDL bileşeni eklemek için diğer MDL bileşenleriyle uğraşmanız gerekmiyor. Sadece ihtiyacınız olanı kullanabiliyorsunuz.MDL'de kullanıcıya butonlar, metin alanları, araç ipuçları ve spinners sistemleri sunulmakta. Sistem Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge ve Safari gibi piyasanın önde gelen tarayıcılarıyla son derece uyumlu şekilde çalışabiliyor. Google'ın Material Design Lite sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0