Google WhatsApp için teklifte mi bulundu ?

0
0
0
0
0
Google WhatsApp için teklifte mi bulundu ?
İnternetin, Facebook’un 19 milyar dolar gibi büyük bir meblağ verip WhatsApp’i satın alması ile çalkalandığı şu günlerde, ortalık elbette dedikodular ile dolu. Bu dedikoduların beklide en ilgi çekicisinin baş rolünde internetin “kralı” Google var.
İnternetin, Facebook’un 19 milyar dolar gibi büyük bir meblağ verip WhatsApp’i satın alması ile çalkalandığı şu günlerde, ortalık elbette dedikodular ile dolu. Bu dedikoduların beklide en ilgi çekicisinin baş rolünde internetin “kralıGoogle var.

Çeşitli teknoloji forumlarında çıkan dedikodular, Google’ın WhatsApp için Facebook ile bir açık arttırmacılık oynayıp kaybettiğini yazıyor. Fortune’un haberine göre Google’ın WhatApp için yaptığı teklif 10 milyar dolar değerinde yani bizlerin hayallerini süsleyen ve “eritmesi zor” bir meblağ olsa da  Zuckerberg’in teklifine kıyasla oldukça düşük.

Aslında işin ilginci AppleInsider’ın haberine göre bu olay Google’ın WhatsApp’ı ilk satın alma girişimi değil. Bu da bir dedikodu olsa da AppleInsider  2013 yılı içerisinde Google’ın WhatsApp’a 1 milyar dolarlık ufak bir teklifte bulunduğunu ve WhatsApp’dan red cevabı aldığını yazmıştı. Hatta Google CEO’su Larry Page’in WhatsApp’ın kurucularından Jan Koum ile görüşüp Zuckerberg ile anlaşmamaları için ikna etmeye çalıştığı da bahsettiğimiz dedikodular arasında.

Her ne kadar bu dedikodular MWC kapsamında konuşma yapan, Google’ın Android ve App bölümü başkan yardımcısı Sundar Pichai tarafından reddedilmiş olsa da Google’ın WhatsApp gibi dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahip bir uygulamayı satın almaya çalışmış olması oldukça olası duruyor.

Mark Zuckerberg ve Larry Page arasındaki bu rekabet, Bill Gates ve rahmetli Steve Jobs’un arasındaki gibi kızışacak mı bilmiyoruz ama kazananın teknoloji sektörü olacağı kesin.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0