Google X'ten Kanseri Yok Edecek Büyük Proje

2
0
0
0
0
Google X'ten Kanseri Yok Edecek Büyük Proje
​Google’ın özel projeler geliştiren grubu Google X’ten, teknoloji dünyasını olduğu kadar sağlık sektörünü direkt olarak etkileyen bir çalışma geliyor. Google X, ürettiği hap sayesinde vücuttaki kanser hücrelerini arayacak ve kanser riski taşıyan kişilerin başlangıç aşamasındayken tespit edilip uzman doktorların durumdan haberdar edilmesi sağlanacak.
Google’ın özel projeler geliştiren grubu Google X’ten, teknoloji dünyasını olduğu kadar sağlık sektörünü direkt olarak etkileyen bir çalışma geliyor. Google X, ürettiği hap sayesinde vücuttaki kanser hücrelerini arayacak ve kanser riski taşıyan kişilerin başlangıç aşamasındayken tespit edilip uzman doktorların durumdan haberdar edilmesi sağlanacak.
 
Bu hapın gelişim evresiyle ilgili detayları WSDJ konferansında açıklayan Google X’in Yaşam Bilimleri ekibinin şefi Andrew Conrad, sistemin “Nano Parçacık Platformu” adını taşıdığını, temel amaçlarının nano parçacıklarına bir işlev kazandırmak olduğunu belirtti.
 
Conrad, en büyük hedeflerinin, insanların doktorlara gitmeden sağlıkla ilgili testleri tek başlarına yapabilmeleri olduğunu söyledi.
 
Google X ayrıca diyabet, alzheimer ve hava kirliliğinden oluşabilecek diğer hastalıklara da çözüm getirecek. Bunu da kontakt lens, akıllı saat ve bilgisayar yazılımları aracılığıyla gerçekleştirecek.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0