Google'dan "Kanser İle Savaşan" Akıllı Bileklik Geliyor!

0
0
0
0
0
Google'ın projeler birimi Google X'ten büyük bir adım olarak görüleceği kesin olan "kanser ile savaşan akıllı bileklik" projesine ait patent dosyaları ortaya çıktı.
Dün sizlere bu haberimiz ile bahsettiğimiz Project Makani projesi ile tekrar bahsettiğimiz Google'ın proje birimi Google X'ten bir proje detayı daha ortaya çıktı.

Google'ın sadece kendi karı değil, aynı zamanda insanlık için çalışan bir firma olarak görenleri haklı çıkartacak proje ise bir akıllı bileklik. Ama günümüzdeki adım sayan, ne kadar yol kat ettiğinizi gösteren, uykunuzu ölçen ya da kalp atışlarınız hakkında bilgi veren sıradan bir bileklik değil. (Bu kadar işlevi olan bilekliklere de sıradan diyeceğimiz gün gelmiş bu arada)

Proje detayları olarak sadece patent görsellerinin sızdığı bu akıllı bileklik sağlık sektörüne damga vuracaktır.Yukarıda görmüş olduğunuz bilekliğin işlevi ise kanser ile savaşmak olacak! Evet ciddiyim. Google X, şu anda kanser ile savaşan bir bileklik için patent başvurusunda bulundu.

Bir nevi kötü kanser hücreleri ile savaşacak olan bu bileklik için ilaç da diyebiliriz.

Geliştirilen biyokimyasal sinyaller ile kanser hücrelerini tespit edecek. Bunu da demir-oksit ve nano partikülleri kullanarak yapacağı ortaya çıkan bileklik için patent dosyasında Nano Partiküler Forez olarak nitelendirilmiş.

Bu bileklik ile kötü kanser hücrelerine yapılacak enerji geçişi ile yok edilmeye çalışılacak. Bu enerji geçişi ise radyo frekansları, manyetik alanlar, ses darbeleri, hatta kızılötesi veya görünür ışık gibi çeşitli biçimlerde olabilecek.Gelişen teknolojilerin böylesi önemli alanlarda da kullanılıyor olması geçekten mutluluk ve umut verici. Eğer ki böyle bir bileklik geliştirilebilirse ve kanser tedavilerinde kullanılmaya başlanılırsa Google en önemli projelerinden birini daha hayata geçirmiş olacak.

Bu bilekliğin geliştirilmesi ve üretilmesi ne kadar zaman alacak bilmiyorum fakat Google X'in adımı atmış olmasını bilmek bile çok önemli olduğunu düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0