• Anasayfa
  • İnternet
  • İnsansız Teslimat Hava Aracında Amazon'a Rakip: Google X Project Wing

İnsansız Teslimat Hava Aracında Amazon'a Rakip: Google X Project Wing

0
0
0
0
0
İnsansız Teslimat Hava Aracında Amazon'a Rakip: Google X Project Wing
Amazon'un PrimeAir servisiyle sumduğu ve Drone adı verilen insansız hava araçlarıyla siparişlerin teslim edilmesi projesine karşılık Google'dan gecikmedi.
Google'un gelecek vaad eden projelerini yürüttüğü laboratuvarı Google X, Project Wing (Proje Kanat) olarak adlandırılan insansız hava araçlarıyla sipariş teslim etme hazırlığında. İki yıldır büyük bir gizlilik içerisinde yürütülen projeyle ilgili yapılan test sürüşü videoya çekildi ve Google tarafından Youtube'a yüklendi. Google, bu sistemle araçların yeryüzüne inmeden siparişleri kullanıcılara teslim etmeyi planlıyor.

Amazon'un PrimeAir servisi, teslim edeceği ürünleri iniş yaparak müşterilerine teslim ediyor ve tekrar havalanarak depoya dönüyor. Google'un servisinde ise ürünler, insansız hava aracından ip sarkıtılarak müşterilere teslim ediliyor. Yaklaşık olarak 8.6 kilogram olan hava aracı, 10 kilogram ağırlığına kadar olan ürünleri taşıyabilecek. Test uçuşları, Avustralya'da Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden Profesör Nick Roy önderliğinde gerçekleştirildi. Şimdilik test aşamasında olan aracın bazı bölgelerde ticari amaçlı olmasından dolayı uçuşunun yasak olması nedeniyle Google'un bu sorunun üstünden gelmesi gerekiyor. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0