Google, Yabancı Dil Tercümesinde Devrim Yapacak!

0
0
0
0
0
​Google Translate, yabancı dili olmayanların ya da düşük seviyede olanların sıklıkla kullandığı bir platform. Hele bir de seyahat etmeyi seviyorsanız hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip olabiliyor. Hizmetin sunduğu özellikleri hemen hepimiz biliyoruz fakat bu sefer gelen yeni özellik, Google’ın bu alandaki liderliğini perçinleyecek gibi duruyor.
Google Translate, yabancı dili olmayanların ya da düşük seviyede olanların sıklıkla kullandığı bir platform. Hele bir de seyahat etmeyi seviyorsanız hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip olabiliyor. Hizmetin sunduğu özellikleri hemen hepimiz biliyoruz fakat bu sefer gelen yeni özellik, Google’ın bu alandaki liderliğini perçinleyecek gibi duruyor.

Google bu yılın başlarında, kameranızla yabancı dilde yazılmış bir metnin çevirlmesini sağlayan Word Lens’i satın almıştı. 2010 yılında iOS için başlatılmış, 2012 yılında da Android için yapılan uygulama, Google tarafından 2013 yılında Google Glass için sunulmuştu. Şirket, uygulamayı Mayıs ayında satın almasıyla birlikte ücretsiz olarak kullanıma sunmuştu.Bir sonraki güncellemeleyle birlikte konuşma modu için “otomatik algılama” özelliğinin geleceği söyleniyor. Bu modla iki farklı dil bilen kişi konuştuğu sırada uygulama konuşulan dili algılayıp hemen tercüme ediyor. Böylelikle yabancı diliniz olmasa dahi yabancı dilde konuşan insanlarla konuşma fırsatını elde etmiş olacaksınız.
 
  World Lines
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0