Google Yazılım Okulu Açıyor

1
0
0
0
0
Google Yazılım Okulu Açıyor
Google hükümetler ile anlaşarak yazılım okulları açacak ve genç yazılımcıları yetiştirecek.
Özellikle yazılım konusunda çalışan insanların çok büyük bir kısımının erkek olmasından dolayı Google kızları da yazılım sektörüne yönlendirmek için bazı projeler üzerinde çalıştığını söylemişti. Gelen bilgilere göre Google, hükümetlerle anlaşarak genç yazılımcılar yetiştirmek için yaz okulları açacak. Üstelik, Google'ın açacağı bu yaz okulları tamamen ücretsiz olacak.

Artık geleceğin en önemli mesleklerinden biri olarak gösterilen yazılım sektöründe ciddi manada yetenekli insanları bulmak zor. Hali hazırda yetenekli olan yazılımcılar zaten dünyanın en büyük şirketlerinde çalışıyor ya da kendi projelerini geliştiriyorlar. Google, hem gençlerin eğtimi konusunda rol oynayacak hem de bu okullardan mezun olan yetenekli öğrencileri kendi bünyesine katacaktır. 

Google'ın yaptığı işler gerçekten takdir edilesi. Bir taraftan toplumun yararına işler yaparken, aynı zamanda bu işlerden kâr elde etmeyi de başarıyorlar. Örneğin henüz internet ile tanışmamış ya da internetin yaygın olmadığı ülkelere ücretsiz internet getirmeyi hedefleyen Google'ın bu projesi sosyal sorumluluk bakımından önemli bir hamle. Aynı zamanda bu kullanıcıların neredeyse tamamının da Google'ı kullanacağını düşünürsek ekstra müşteri de elde etmiş oluyorlar. Aynı sistem Google'ın açacağı yazılım okulları için de geçerli olacak. Hem gençlerin yazılıma daha fazla ilgi göstermesini sağlarken hem de yetenekli olan öğrencileri erkenden keşfederek kendi bünyesine katacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0